YK Başkanı Mesajı

“Demirören Holding’in kıymetli iş ortakları ve sevgili çalışma arkadaşlarım,

Türkiye’nin yetiştirdiği en değerli iş insanlarından biri olan, Demirören Holding’in kurucusu ve 62 yıllık Yönetim Kurulu Başkanı, babamız, rahmetli Erdoğan Demirören, Türk girişimciliğinin tartışmasız önde gelen isimlerinden biriydi. Genç yaşta iş hayatına atıldı, pek çok zorluğun üstesinden geldi ve bugün her biri sektöründe lider şirketleri Türk ekonomisine, Türk sanayiciliğine kazandırdı.

Yıldırım DEMİRÖREN
Yönetim Kurulu Başkanı

Vizyonu, ileri görüşlülüğü ve cesareti ile hepimizi derinden etkileyen Erdoğan Demirören, içinde yetiştiği toplumun değerlerini her zaman ön planda tuttu. Onun başarı öyküsünün temelinde ülkesinin ekonomiden, sanata, sanayiden eğitime kadar her alanda kalkınması için duyduğu sorumluluk duygusunun önemli bir yeri vardır.

Demirören Holding’in ikinci nesil yöneticileri olarak bizlere düşen, bu kıymetli emanete sahip çıkmak, Onun ilkeleriyle bu yolda yürümeye devam etmektir.

Bu çerçevede vizyonumuz ve stratejik hedeflerimiz doğrultusunda, yatırımlarımıza kararlılıkla devam ediyoruz.

Bugün 7500 çalışanı ve 3 milyar dolar cirosu ile Türkiye’nin sayılı şirket topluluklarından biri haline gelen Demirören Holding, lokomotif iş alanları olan medya ve enerji sektöründe gerçekleştirdiği satın alma operasyonlarıyla küresel dünyanın da kapılarını aralamıştır. Önümüzdeki 5 yılda öncelikli hedefimiz, uluslararası arenada uzun vadeli ve sürekli yatırımları hayata geçirmek, bu sayede ülkemizin geleceğine de küresel manada katkıda bulunmaktır.

Tıpkı 62 yıllık geçmişimizde olduğu gibi, gelecekte de başarıya mesai arkadaşlarımız, paydaşlarımız ve iş ortaklarımızla birlikte imza atacağız. Bu noktada Demirören Holding olarak birlikte iş ürettiğimiz tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür eder, kurucumuz Erdoğan Demirören’i sizlerin nezdinde bir kere daha saygı ve özlemle anmak isterim.

Saygılarımla,
Yıldırım Demirören
Yönetim Kurulu Başkanı